Hasłem przewodnim nowej usługi Banku ING jest stwierdzenie, że ING Księgowość to więcej niż biuro rachunkowe. Czy słowa mają przełożenie w oferowanej propozycji banku? Postanowiliśmy to sprawdzić.

W ramach usługi ING Księgowość można otrzymać:

  • Doradcę księgowego oraz specjalistę kadrowo-płacowego,
  • Aplikację do załączania i swobodnego przesyłania faktur,
  • Archiwum w chmurze,
  • Integracje z kontem bankowym,
  • Elastyczność i indywidualne podejście do klienta,
  • Wysokiej jakości standardy i procedury.

Kontakt z dedykowanym księgowym i kadrowym jest możliwy poprzez komunikator w portalu lub telefonicznie. Księgowy prowadzi księgi rachunkowe  oraz sporządza sprawozdania finansowe. Wspiera podczas kontroli księgowej, prowadzi wszystkie sprawy pracownicze, wspiera w przepisach prawa księgowego. Ponadto dokumenty są księgowane na bieżąco. Jak widać ING faktycznie oferuje szereg korzyści.

W portalu istnieje możliwość wystawiania faktur sprzedażowych, jest kalendarz płatności, możliwość sporządzenia raportów kasowych oraz wygenerowania i cyklicznego otrzymywania zestawień finansowych.

Oprócz pomocy profesjonalnego księgowego oraz dostępu do księgowości online, bank ING proponuje również ING KsięgowośćMobile, czyli aplikację do szybkiego dodawania faktur. Aplikacja pozwala na szybkie przesłanie jakiegokolwiek dokumentu księgowego bezpośrednio do systemu ING KsięgowośćOnline z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Skoro już wiemy jak wygląda oferta banku ING, sprawdźmy do kogo jest adresowana. Księgowość ING sprawdzi się w przypadku start-upów, małych i średnich firm, ale i podmiotów grup kapitałowych. W przypadku start-upów cena za prowadzenie pełnej księgowości spółki zaczyna się od 490zł.

Oferta ING Księgowość wygląda na atrakcyjną. Czy jest lepszą propozycją od tego, co oferuje mBank? Trudno powiedzieć. Na pewno warto porównać obie oferty i wybrać tę dopasowaną do naszych potrzeb.

4 KOMENTARZE

  1. ING potwierdza zasadę, że nie ma niczego za darmo. ING księgowość z programem do księgowości nie ma nić wspólnego, można to traktować jedynie jako prototyp, mnóstwo błędów i zero wsparcia przy ich rozwiązywaniu.
    Ten program to całkowita porażka ING.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Please enter your name here