O BLOGU

Pomysł założenia bloga wzbudził wiele pytań wśród współpracowników i znajomych: Po co wam to? Macie za dużo wolnego czasu? Nasza odpowiedź: Wręcz przeciwnie! Ten blog ma pomóc nam i naszym czytelnikom zaoszczędzić czas w codziennej, niełatwej pracy księgowego. Każdego dnia zmierzamy się z wieloma problemami, które trzeba szybko rozwiązać. Oprócz ograniczenia czasowego są też inne zawiłości, które nie ułatwiają rozwiązania powstałej sytuacji. Przepisy podatkowe często się zmieniają, zwykle na niekorzyść podatników, a właściciele firm chcą jak najmniejszych obciążeń podatkowych. Dodatkowo, programy księgowe też niejednokrotnie nie nadążają za ciągłymi zmianami.

Księgowi w takich sytuacjach znajdują się w potrzasku pomiędzy oczekiwaniami zarządów, a ograniczeniami prawnymi. Muszą wtedy poszukiwać złotego środka. I tu poza niezbędną wiedzą i doświadczeniem, potrzeba również kreatywności.
Współcześnie źródłem informacji, w którym często szukamy podpowiedzi i rozwiązań, jest Internet. Wydaje się, że jest w nim wszystko. Jednak sami straciliśmy mnóstwo czasu na szukaniu informacji, których w nim nie ma. Zapewne nie tylko nas to spotkało. Dlatego też postanowiliśmy wziąć sprawę w swoje ręce i za pomocą bloga pomóc nie tylko sobie, ale też koleżankom i kolegom z branży.

Eugeniusz Biłyj  – jak już samo imię sugeruje, z zawodu księgowy. Dumnie wyróżnia się 20-letnim doświadczeniem, które zdobywał w firmach produkcyjnych i handlowych. Ukończył studia podyplomowe Rachunkowości i Finansów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Od 1999 roku posiada Certyfikat Księgowy potwierdzający kwalifikacje i uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg 12145/99. Również od 1999 roku posiada własne biuro rachunkowe. Specjalizuje się szczególnie w doradztwie podatkowym. Nienawidzi wprowadzania dokumentów do programów :-) Pomimo swojego skromnego wieku, jego doświadczenie pozwala na wdrażanie nowych rozwiązań w księgowości, która obecnie jest coraz bardziej skomputeryzowana.

Damian Milecki – od wielu lat zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i optymalizacją rozwiązań informatycznych dla procesów biznesowych. Analizuje bieżące i przewiduje przyszłe wymagania firm w zakresie struktur IT. Pełni funkcję prowadzącego projektów, w których odpowiada za planowanie i realizację budżetu, współpracę z kooperantami zewnętrznymi, kontrolę harmonogramu, zarządzanie ryzykami projektowymi oraz negocjacje z podwykonawcami. Zajmuje stanowisko Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego. Posiada doświadczenie również w branży windykacyjnej. Bardzo zorganizowany, chociaż często przez swoje zabawne anegdoty, skutecznie potrafi zdezorganizować pracę innych.

Kancelaria Radców Prawnych – w prowadzeniu bloga swoje trzy grosze dorzuca również zaprzyjaźniona z naszym biurem Kancelaria, wzbogacając nasze teksty o wątki prawne.

Katarzyna Suchocka – od wielu lat pracuje w świecie finansów. Blogowi użycza swojego doświadczenia i przy wielu obowiązkach, znajduje czas na tworzenie ciekawych tekstów.

Blogksiegowy.pl jest przeznaczony dla księgowych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej nie tylko o bieżących zmianach w przepisach prawnych i ich skutkach, ale również o sposobach radzenia sobie z nimi. W swojej pracy stawiamy na kreatywność i profesjonalizm. Poszukujemy rozwiązań, które są jednocześnie zgodne z przepisami i oczekiwaniami właścicieli firm. Za pomocą bloga chcemy zdobywać i dzielić się nabywaną wiedzą oraz odpowiadać na pojawiające się pytania. Dzięki temu nasz blog stanie się narzędziem do wymiany cennych informacji, które przysłużą się nam wszystkim.

Nasz blog posiada także strefę rozrywkową NaszePiekielko.pl, składającą się z dwóch części. W pierwszej będziemy umieszczać różnego rodzaju absurdy i komiczne sytuacje z życia księgowego w urzędach i nie tylko. W drugiej znajdziecie dowcipy dotyczące pracy w księgowości i tzw. biznesie. Zapraszamy do bieżącego odwiedzania wszystkich, którzy chcą sobie poprawić nastrój zarówno w pracy, jak i na spacerze.

Uwaga!

Materiały udostępniane na stronie nie stanowią opinii prawnych, urzędowej interpretacji przepisów ani innego oficjalnego stanowiska organów państwowych i nie mogą być stosowane jako zastępstwo materiałów urzędowych, których treść określają obowiązujące przepisy prawa. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za stosowanie opublikowanych treści na stronie jako podstaw do przeprowadzania rozliczeń podatkowych i prowadzenia księgowości/rachunkowości.
Kopiowanie i rozpowszechnianie zabronione.