Nie pij tyle kawy  na taką uwagę życzliwej osoby, księgowy przed wysłaniem VAT-u może odpowiedzieć: 4  filiżanki dziennie to naukowo potwierdzony dowód na to, że wyjdzie mi to na dobre :)

Zdaniem hiszpańskich naukowców optymalna ilość kawy, która – u zdrowych osób – wydłuża życie to właśnie 4 małe czarne. Ewentualnie z mlekiem.

Na dojście do takiej prawdy, kardiolodzy potrzebowali aż 18 lat, badają w tym czasie 20 tys. osób w różnym wieku (średnia to 37,7 lat)  z rejonu Morza Śródziemnego. Badanie okazało się na tyle wiarygodne i rzetelne, że jego wyniki zostały oficjalnie ogłoszone na Kongresie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Każdy z uczestników  badania był obserwowany przez okres 10 lat pod kątem diety, stylu życia, stanu zdrowia, palenia papierosów i picia kawy. I już wiadomo:

Kawa = dłuższe życie

Ogółem u osób, które codziennie wypijały co najmniej cztery filiżanki kawy, ryzyko śmierci było niższe średnio aż o 64 proc. w porównaniu z kawowymi abstynentami.

Ile kaw dziennie mogę wypić?
Komu lepiej idą rozrachunki po filiżance małej czarnej?

Z obserwacji wynika też, że najbardziej pozytywny wpływ kawy widać na osobach powyżej 45 roku życia.

Zdaniem autorów badania, codzienne picie kilku filiżanek kawy może stanowić część zdrowej diety, ale tylko  u zdrowych ludzi.

To co, zrobić Ci kawkę? :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Please enter your name here