Jeszcze tylko doczekać do końca czerwca :) Tak zapewne myśli w tym „gorącym” okresie większość księgowych. Bilanse, zestawienia, dokumenty – spraw „pilnych” jest  w czerwcu naprawdę sporo. 

O urlopie główny księgowy może teraz zazwyczaj tylko pomarzyć, chociaż i na to czasu  ma nie za wiele.

Główni księgowi traktowani są przez prawo jako pracownicy zarządzający zakładem pracy w imieniu pracodawcy. Dlatego ich praca wykonywana w razie konieczności poza normalnymi godzinami funkcjonowania (a czerwiec na pewno taką koniecznością jest), nie pozwala na otrzymanie prawa do dodatkowego wynagrodzenia oraz dodatku z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych. O czasie wolnym można więc  standardowo zapomnieć…

Między fakturami, rozrachunkami nie zapomnij o…truskawkach! Sezon jest bardzo krótki.

Jak przeżyć?

Musisz sobie jakoś pomóc samemu, ale bez obaw. 

Podpowiadamy kilka prostych, drobnych zachowań, które mogą złagodzić Wasz stres związany z nagromadzeniem zawodowych spraw – zanim wyruszycie na zasłużony urlop.

  1. Odejdź na 5 minut od biurka, zmień swoje położenie, otocznie, popatrz prze okno –  jak masz możliwość najlepiej na drzewa, wodę. Przewietrz się.
  2. Przez 10 minut – nie patrz na telefon, nie rozmawiaj przez niego, nie wysyłaj smsów itp. Nie kontroluj, nie sprawdzaj swojej poczty. Nic się nie stanie :)
  3. Wstań, zrób 3 serie ćwiczeń oddechowych, lekką gimnastykę kończyn, barków, głowy.
  4. Uśmiechnij się, pośmiej z dowcipu koleżanki, przypomnij sobie zabawną scenkę ze swojego życia, wprowadź się w dobry nastrój.
  5. Posłuchaj odpowiedniej dla Ciebie muzyki – uspokajającej, odstresowującej, ostrej lub przywołującej dobre wspomnienia. Słuchawki  zapewne mile widziane przez współpracowników :)

Albo… pomyśl o swoim urlopie, który  w końcu przecież nadejdzie !!! :)

Zwizualizuj sobie  siebie na plaży, w lesie, na ulubionej działce, w letniej wodzie itp. Lepiej? 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Please enter your name here