CZERWIEC
5.06-7.06 VII Europejski Kongres Finansowy – Kapitał, podatki i międzynarodowa solidarność w XXI wieku, Sopot i Gdańsk
O tym kongresie słyszeliśmy już nie raz w mediach. Nic dziwnego – swoje prelekcje będą miały tu osoby, które mają decydujący wpływ na gospodarkę naszego kraju. W programie m.in. wystąpienie Ministra Rozwoju i Finansów Mateusza Morawieckiego „Solidarność a gospodarka i podatki”.
Podczas kongresu odbędą się debaty plenarne – o solidarności podatkowej w UE i na świecie oraz o polityce monetarna a zrównoważony rozwój gospodarczy krajów UE. Całość programu do sprawdzenia tutaj.
9.06 „Akademia Księgowości – Rozwiń skrzydła w księgowości”, Gdańsk.
Jak świętować dzień księgowości to po księgowemu. Podejmowane będą tematy, które mają realny wpływ na pracę księgowych. Będzie też o motywacji, o mało znanych deklaracjach podatkowych (a obowiązkiem księgowej jest ich znajomość) i o tym, jak połączyć działalność biura księgowego z franczyzą.
Tematy podjęte na konferencji bardzo nas zaintrygowały, stąd objęliśmy patronat nad wydarzeniem. Co warto zobaczyć podczas wydarzenia? Sprawdź, co polecamy -> klik
28.06-29.06 VAT od podstaw w świetle obowiązującej ustawy z uwzględnieniem zmian, Katowice
Dwudniowe szkolenie, dosłownie przeładowane wiedzą. Od rana do wieczora będzie mogli pogłębiać wiedzę o podatku od towarów i usług. W programie m.in.: warunki stosowania stawki 0% VAT w eksporcie bezpośrednim i pośrednim, obrót nieruchomościami oraz innymi środkami trwałymi a proporcja sprzedaży, wystawianie faktur korygujących i faktur po terminie, opłaty publicznoprawne a VAT, opodatkowanie oraz udokumentowanie nieodpłatnej dostawy towarów.
Takie same szkolenia odbędą się także w innych miastach: Olsztyn 5.06-6.06, Kraków 8.06-9.06, Gdańsk 19.06-20.06, Warszawa 21.06-22.06.
Więcej informacji na stronie 14 informatora. Organizatorem jest Akademia Biznesu MDDP.
28.06 Środki trwałe w budowie – ujmowanie i rozliczanie nakładów inwestycyjnych w kontekście przepisów UoR, PDOP oraz przepisów MSR i MSSF, Szczecin.
Szkolenie poprowadzi specjalista z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Będą poruszane takie zagadnienia jak np.: ujmowanie rabatów, koszty wspólne kilku zadań inwestycyjnych czy zaniechanie inwestycji. Możesz także dojechać to na szkolenie do Wrocławia 8.06 albo 23.06 do Gdańska.
LIPIEC
Kolejne dwudniowe szkolenie organizowane przez Akademię Biznesu MDDP. Jeśli szukacie jednego a konkretnego szkolenia o samych podatkach to wybierzcie właśnie to. A w programie m.in.: odsetki w ustawie o CIT i PIT a odsetki w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania, zasady opodatkowania nieruchomości, problemy z podatkiem u źródła od biletów lotniczych czy metody wyłączenia podwójnego opodatkowania.
Cały program dostępny tutaj na stronie 20. Takie samo szkolenie odbędą się w też w innych miastach: 30.06 Warszawa, 4.07 Katowice.
WRZESIEŃ
6.09-8.09 XXII Konferencja naukowa pt. „Problemy ekonomii, polityki ekonomicznej i finansów publicznych„, Karpacz
Wbrew nazwie konferencji, nie jest przeznaczona tylko dla wykładowców i doktorantów. To spotkanie dla wszystkich, którzy chcą mieć większą świadomość tego, co dzieje się aktualnej polityce gospodarczej. Zarówno w wymiarze regionalnym, ogólnopolskim jak i światowym.
27.09-28.09 IV Kongres HR Summit, Warszawa.
Spotkanie będzie dotyczyć spraw kadrowych i HR. W programie ciekawe wystąpienia np. Kontrola pracowników zgodnie z prawem czy HR w erze sztucznej inteligencji. Organizatorem jest Puls Biznesu. Redakcja od lat na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie finansów, ekonomii i bada stale powiększające się grono polskich przedsiębiorców. Skoro trzymają rękę na Pulsie (Biznesu), to wydaje nam się, że udział w kongresie nie będzie straconym czasem.
PAŹDZIERNIK
18.10 Rachunkowość i finanse. Teoria i praktyka, Gorzów Wielkopolski.
Spotkanie w Gorzowie to dobra okazja, aby porozmawiać z osobami z branży o teorii i praktyce we współczesnej rachunkowości. Podczas konferencji będą poruszone ważne zagadnienia np. bezpieczeństwo transakcji finansowych, standardy rewizji finansowej, nowoczesne techniki świadczenia usług księgowych czy wykorzystywanie informacji ze sprawozdawczości do podejmowania decyzji.
Konferencja organizowana przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Akademickie Centrum Badań Euroregionalnych Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.
27.10 III Forum Finanse i Podatki dla Przedsiębiorców, Kielce.
Podczas Dni Biznesu będą poruszane tematy: prawo podatkowe, leasingi, inwestycje, rozliczenia. Uczestnicy dowiedzą się także, jakie szanse i zagrożenia wynikają z przepisów prawa w kontekście działalności gospodarczej – taka wiedza przyda się wszystkim, który prowadzą księgowość dla klientów.
LISTOPAD
6.11-7.11 XVII Konferencja Naukowa NO-RA 2017 „Kapitały w jednostkach gospodarczych”, Wrocław.
Podczas wydarzenia zostaną poruszone ważne i aktualne tematy: obsługa kapitałów, wycena i ujawnianie aktywów finansowych w jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdaniach finansowych grup kapitałowych.
Wydarzenie jest skierowane nie tylko do pracowników naukowych, ale też do biegłych rewidentów, doradców podatkowych, księgowych i wszystkich innych osób, które zajmują się rachunkowością i podatkami.
13.11. Jednolity plik kontrolny, Warszawa.
Kolejna konferencja przygotowywana przez Puls Biznesu. „Jednolity plik kontrolny”- to hasło, w ciągu ostatniego roku było często wpisywane przez przedsiębiorców. 1 lipca 2016 r. weszły w życie znowelizowane przepisy dotyczące raportowania przez podatników danych na potrzeby służ skarbowych. Pojawił się JPK, który stanowi elektroniczny zbiór danych podatników. Podczas wydarzenia zostana poruszone ważne tematy np. czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jakie są wymogi techniczne przekazywania JPK fiskusowi, sankcje za brak dla JPK dla VAT czy JPK dla kantorów, akcyzy i kas fiskalnych.