Jak pisaliśmy już ostatnio w jednym z postów, obecnie transakcje gotówkowe pomiędzy przedsiębiorcami nie mogą przekroczyć 15 000 euro. Jednak jak podaje Forbes, limit ten ma zostać obniżony do kwoty 3 000 euro.

„Postulat obniżenia z 15 tys. do 3 tys. euro progu dla obowiązkowego rozliczania się bezgotówkowego przez przedsiębiorców znalazła się w opinii Ministerstwa Finansów do projektu założeń ustawy Prawo działalności gospodarczej. Resort finansów zaproponował, by włączyć taki przepis do Pdg lub do ewentualnej nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Próg 3 tys. euro obowiązywał już wcześniej, jednak zmieniło go wejście w życie właśnie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej 21 sierpnia 2004 r.
Celem ponownego obniżenia progu jest ograniczenie szarej strefy, a dzięki temu ograniczenie deficytu budżetowego i długu publicznego.

Więcej przeczytacie tutaj.

1 KOMENTARZ

  1. Moim zdaniem wątpliwy krok – zwiększanie zobowiązań i zacieśnianie kontroli nie doprowadzi do zwężenia szarej strefy a powiększenia liczby jej uczestników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Please enter your name here