Zawód księgowej czy księgowego to głównie praca przy biurku i komputerze, nie licząc momentów kiedy trzeba ruszyć się zza biurka i udać się do któregoś z Urzędów. Siedzący tryb pracy nie sprzyja naszemu zdrowiu i jeżeli zdamy sobie sprawę, że nie samą pracą żyje człowiek będzie to połowa sukcesu.

Współczesny styl życia, szczególnie ten wielkomiejski, nie pomaga w utrzymaniu zdrowej diety i odpowiedniej wagi. Księgowi na pewno zaliczają się do grupy osób, które narażone są na niezdrowe odżywianie, brak ruchu, nadwagę. Kilkugodzinne lub nawet kilkunastogodzinne przesiadywanie nad dokumentami czy komputerem powoduje problemy z kręgosłupem i może sprzyjać otyłości. Niby każdy o tym wie, ale nie każdy zaczyna coś z tym robić.

Osoby, które do tej pory nie zmieniły swoich nawyków mają na to wiele usprawiedliwień. Za główną przyczynę podają brak czasu. Na tę przypadłość choruje większość z nas. Ci, którzy starają się usprawiedliwić swój obecny styl życia mówią, że nie mają czasu na codzienne przygotowywanie zdrowych posiłków, co więcej nie mają kiedy zrobić potrzebnych zakupów, a ponadto nawet nie wiedzą jak sami mieliby takie dania przygotować. Oczywiście mogą skorzystać z usług dietetyka, ale nadal pozostaje kwestia braku czasu na przygotowanie posiłków.

Okazuje się, że mimo wszystko jest wyjście z tego impasu. Wszyscy, którzy mówią, że nie mają czasu na prowadzenie zdrowego stylu życia, mają możliwość skorzystania z usług profesjonalistów i zamówienia cateringu dietetycznego. Na rynku funkcjonuje wiele firm, oferujących tego typu usługę, dostarczających dania w tygodniu i w weekendy. Nasz zespół przyjrzy się pięciu firmom i oceni przygotowane przez nich posiłki. W końcu księgowa też człowiek, jeść musi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Please enter your name here