Powstające w Gdyni Chwarzno-Wiczlino XVII Liceum Ogólnokształcące, dzięki owocnej współpracy z Microsoft dołączyło do polskich modelowych „szkół w chmurze” – powstaje jedna z najnowocześniejszych placówek edukacyjnych na świecie.

Porozumienie na rzecz rozszerzenia kompetencji cyfrowych i budowania społeczeństwa informacyjnego w lokalnym sektorze edukacji podpisał wiceprezydent Gdyni – Bartosz Bartoszewski oraz dyrektor ds. edukacji w polskim oddziale Microsoft Cecylia Szymańska –Ban. Z dumą informujemy, iż Gdyńskie Liceum, jako placówka referencyjna – będzie stanowić wzór dla innych jak efektywnie wdrożyć rozwój technologii w szkołach przy wykorzystaniu chmury obliczeniowej.

XVII LO będzie pierwszą tak nowoczesną technicznie szkołą w Europie i jedną z 18 placówek zrzeszonych w ramach programu Microsoft Flagship School na świecie. W ramach programu, szkoła będzie musiała sprostać wymogom Microsoft – technologia musi odgrywać kluczową rolę, zarówno pod względem zarządzania samą placówką, jak i włączania innowacji technologicznych w procesie dydaktycznym. Uczniowie placówki oraz kadra pedagogiczna zostaną uposażeni w usługę Office 365 oraz ultranowoczesne materiały dydaktyczne. Microsoft gwarantuje wsparcie pod względem przygotowania infrastruktury – niezbędnej do pełnego wykorzystania technologii w szkolnictwie. Oferuje dodatkowe wsparcie merytoryczne, kursy nauczycielskie z zakresu wykorzystana nowoczesnej technologii w procesie edukacji (Microsoft in Education).

„Rolą Microsoft jest dotarcie z technologiami oraz wsparciem w obszarze edukacji do każdego zakątka Ziemi. Przekazywanie wiedzy z użyciem technologii jest nie tylko ułatwieniem dla nauczycieli, ale przede wszystkim korzyścią dla uczniów, którzy już za kilkanaście lat, będą pracować w zawodach, o których dzisiaj niewiele możemy powiedzieć, poza tym że będą oparte o takie umiejętności, jak np. programowanie czy kreatywność „– mówi Cecylia Szymańska, dyrektor ds. Edukacji Microsoft Polska. „Microsoft Flagship School to kolejny program, którego celem jest wsparcie uczniów oraz nauczycieli, a przede wszystkim wyposażenie młodych w cyfrowe narzędzia, które pozwolą zdobywać wiedzę i umiejętności z całego świata, niezbędne w dorosłym, zawodowym życiu” – dodaje Szymańska.

Nowy czterokondygnacyjny kompleks szkolny (LO wraz z podstawówką) pomieści około 700 uczniów w 26 oddziałach, dwukondygnacyjne przedszkole to miejsce dla około 200 przedszkolaków w 8 oddziałach. W szkole nie zabraknie biblioteki, świetlicy, pracowni komputerowej oraz jadalni. Do kompleksu będzie przynależał budynek sportowy z basenem.

Zgodnie z projektem – pierwszy dzwonek uczniowie szkoły usłyszą 1 września 2019/2020 roku szkolnego. Całość kosztów budowy 69 000 000 zł zostanie pokryta z budżetu miasta.

Jesteśmy bardzo dumni, że nasze miasto nie boi się inwestować w nowoczesny system szkolnictwa. Dzięki temu, młode pokolenie będzie miało rozszerzony dostęp do narzędzi w chmurze. Liczymy, iż współpraca Microsoft z sektorem edukacyjnym – zaowocuje przełamaniem bariery wśród społeczeństwa, pójścia z duchem czasu. Program uwypukli możliwości i zastosowanie „chmury” w życiu codziennym a przede wszystkim zawodowym. Nadal wiele branż jak księgowość czy służby celne/policji cierpią z braku nietradycyjnych narzędzi informatycznych. Praca w chmurze dla nowoczesnych przedsiębiorców stała się czym naturalnym.

Dlatego trzymamy kciuki za Gdyńską młodzież!

Źródło: gdynia.pl, microsoft.com

1 KOMENTARZ

  1. Jestem bardzo zadowolony że wszedłem na ten artykuł w sieci. Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale z przykrością stwierdzam, że tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Jestem pod wrażeniem. Koniecznie będę rekomendował to miejsce i częściej wpadał zeby przejrzeć nowe artykuły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Please enter your name here