Bezpośredni kontakt z właścicielem firmy jest dla wielu księgowych podstawą pracy. Przyjmowanie w biurze dokumentów, osobiste przekazywanie wysokości podatku, dostępność nawet w domu, po godzinach pracy… to właśnie prawdziwa księgowość – praca zdalna jest w tym zawodzie niemożliwa. W rzeczywistości coraz więcej osób korzysta z nowych form współpracy z klientem.

Zmiany na rynku obsługi księgowej

Zresztą takie tradycyjne wyobrażenie o pracy księgowych jest bardzo silne także wśród przedsiębiorców. Uważają oni – mówiąc najprościej – że skoro płacą, to chcą mieć księgową pod ręką. Musi mieć biuro, w którym czeka na nich od 8 do 16, a jeśli potrzeba to przyjmie ich także w domu. Tymczasem właśnie obserwujemy zmiany na rynku księgowym.

Coraz częściej można spotkać bardzo atrakcyjne oferty, które opierają się właśnie na zdalnej pracy księgowych.

Zlecenia dla księgowych z biur rachunkowych

Są to często pracownicy biur rachunkowych, którzy w wolnym czasie mogą zająć się obsługą nawet kilku firm. Dzięki temu – nie zaniedbując obowiązków w biurze – mogą liczyć na dodatkowe dochody.

Na rynku są już nawet obecne duże biura rachunkowe, które opierają się właśnie na takiej współpracy. Zbierają one zlecenia dla księgowych pracujących w różnych miejscach województwa, a nawet całego kraju. Dostarczają im dokumenty klientów w formie elektronicznej, a sami księgowi ograniczają się do obsługi firm. Kontakt z klientem przejmuje na siebie „centralne” biuro pozostawiając ewentualną możliwość np. bezpośredniej rozmowy telefonicznej z księgową, ale tylko np. do godziny miesięcznie. Kolejne są już płatne.

Zlecenia dotyczące pracy zdalnej w księgowości można znaleźć np.:

Poszukiwana praca dla księgowej online

Zmiana, którą obserwujemy stała się możliwa dzięki nowym możliwościom, jakie dają programy księgowe online. Do tej pory musiały być one instalowane na komputerach w biurach, więc „przywiązana” do nich była cała księgowość – praca zdalna stała się możliwa, od kiedy programy księgowe mogą być obsługiwane na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu.

Bez problemu możemy pracować zdalnie w programie Taxomatic. Przedsiębiorca udostępnia swojemu księgowemu panel do rozliczeń i mogą razem pracować. Dzięki temu właściciel firmy, nie dzwoni do biura co chwilę z pytaniem, jaki VAT będzie w tym miesiącu. Ma bieżący dostęp do danych.

Dzięki temu nawet jeśli klient ma firmę w Gdańsku, a księgowa mieszka w Warszawie wszelkie bariery znikają. Dokumenty mogą być wysyłane w formie elektronicznej, informacje o podatku nawet SMS-em, a dane do urzędów i tak przekazuje się online. Dzięki temu w ogóle jest możliwa, a do tego szybko staje się coraz bardziej atrakcyjna, nowa forma zatrudnienia w tej branży – praca dla księgowej online.

12 KOMENTARZE

  1. Interesujące jak wiele można powiedzieć na ten temat. Myślałam, że nie dotrwam do końca, ale wywód jest odpowiednio poprowadzony i przyjemnie i szybko się to czyta. Czekam na więcej wpisów, które mają podobną wartość :)

  2. Moja współpraca z biurem GAMA nawet w obecnej sytuacji przebiega prawidłowo. Jeżeli nie mogę dostarczyć dokumentów, to zawsze mogę liczyć na odbiór osobisty.

  3. Super blog! Czytam od jakiegoś czasu i muszę powiedzieć że masz mega lekkie pióro. To się ceni. Dodaje do ulubionych i będe zaglądał od czasu do czasu. Dzięki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Please enter your name here